„Morze prawa” – ruszył vlog dra Tomasza Snarskiego z Wydziału Prawa i Administracji UG

Wystartował kanał „Morze prawa” założony na Youtube przez dra Tomasza Snarskiego z Katedry Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Inicjatywa ma na celu promowanie zagadnień z zakresu filozofii prawa karnego oraz z pogranicza prawa, filozofii i praw człowieka. Służy również wsparciu dydaktycznemu online w związku z obecną sytuacją.

Na kanale „Morze prawa” publikowane są krótkie wykłady oraz refleksje z zakresu prawa karnego, filozofii prawa oraz praw człowieka. W pierwszych odcinkach mowa o zawinieniu w prawie karnym, sprzeciwie wobec kary śmierci, sensie kryminalizacji oraz wielokulturowości w prawie.

Nazwa vloga nawiązuje do tradycji gdańskiej szkoły prawa karnego, więzów Gdańska z morzem, jak również do dewizy Uniwersytetu Gdańskiego: in mari via tu („w morzu droga twoja”). Morze jest inspiracją do zadawania pytań o istotę prawa, o dobre prawa, do wypłynięcia na głębię poszukiwań filozoficznych.

Pierwszy odcinek i jednocześnie zapowiedź projektu edukacyjnego „Morze prawa” pod linkiem

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego