Centrum Herdera UG. Kursy języka niemieckiego

Centrum Herdera UG organizuje kursy języka niemieckiego w semestrze letnim 2021/2022.  Zapisy do grup przeprowadzane będą na podstawie testu kwalifikacyjnego i rozmowy z lektorem. Ze względów na ograniczenia w prowadzeniu zajęć stacjonarnych, kolejny semestr kursu odbędzie się  w trybie online

- Kursy semestralne prowadzone będą na sześciu poziomach językowych(A1, A2, B1, B2, C1, C2) zgodnie z wytycznymi ESOKJ i Instytutu Goethego - informuje dr Anna Kowalewska-Mróz z Centrum Herdera UG.

Podczas kursu lektorzy z Centrum Herdera korzystają z platformy e-learningowej zoom.us Uczestnicy kursu otrzymują od lektora zaproszenie drogą mailową na zamknięte spotkania, w których biorą udział uczestnicy kursu. Platforma zoom daje możliwość pracy zarówno w całej grupie uczącej się razem, jak i podziału na pary lub grupy do wykonywania wybranych zadań. Korzystanie przez uczestników kursu z programu zoom.us jest bezpłatne.

Kursy będą odbywały się w grupach 5-10 osobowych poniedziałki – środy, wtorki- czwartki i soboty, popołudniowe, w godz. 17.10 – 18.40 lub 18.50-20.20 oraz w soboty 9.00-12.10 z przerwą 10 min (2 x 90 min.). Wymagania sprzętowe: Internet, komputer z uaktualnionym oprogramowaniem, kamerka internetowa i mikrofon. Semestr letni rozpoczyna się 19, 21 i 22 lutego 2022.

Zapisy i testy kwalifikacyjne będą odbywały się od poniedziałku do piątku, po umówieniu telefonicznym pod numerem  lub online. Cena kursu wynosi od 950 zł za semestr (60 godz.). Centrum oferuje zniżki dla pracowników i studentów UG, kontynuujących naukę i studentów innych uczelni wyższych.

Kursy organizowane są we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

Zapisy i informacje: Centrum Herdera UG, ul. Ogarna 26, 80-826 Gdańsk, tel.: 58 305 73 17, herder@ug.edu.pl www.herder.ug.edu.pl

grafik zajęć w semestrze zimowym i letnim 2021/2022

grupy w semestrze zimowym i letnim 2021/2022