Nagrody MEiN dla naukowców UG

Grafika

Wybitni naukowcy i badacze wyróżnieni zostali podczas gali rozdania Nagród Ministra Edukacji i Nauki. Laureatów doceniono za zasługi w pięciu kategoriach. Aż w trzech kategoriach przyznano nagrody dla badaczy z Uniwersytetu Gdańskiego - wszyscy reprezentują Instytut Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

W Dzień Nauki Polskiej ogłoszono listę laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki.

Przyznano łącznie 103 nagrody w pięciu kategoriach:

• całokształt dorobku – 22 nagrody indywidualne;
  • znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej – 40 nagród indywidualnych i zespołowych;
  • znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej – 15 nagród indywidualnych i zespołowych;
  • znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej – 13 nagród indywidualnych i zespołowych;
  • znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej – 13 nagród.

Z Uniwersytetu Gdańskiego na liście laureatów znalazło się pięcioro naukowców jednej dyscypliny naukowej – psychologii. Wszyscy reprezentują Instytut Psychologii Wydziału Nauk Społecznych UG. Otrzymali wyróżnienia w trzech kategoriach:

• za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej – dr hab. Michał Harciarek, prof. UG
  • za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej - dr hab. Małgorzata Lipowska, prof. UG
  • za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej – zbiorowo: prof. Mariola Bidzan, dr hab. Małgorzata Lipowska, prof. Beata Pastwa-Wojciechowska, dr hab. Wioletta Radziwiłłowicz, prof. UG.

Serdecznie gratulujemy, szczególnie dziś, 21 lutego, czyli w Międzynarodowy Dzień Psychologa.

Więcej informacji na str. gov.pl

EMW/Zespół Prasowy UG