Sekcja Futsalu Kobiet wróciła z AMP z medalami

O triumfie studentów UG w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu już pisaliśmy. Teraz kolejna dobra informacja - trzecie miejsce w Polsce oraz drugie w klasyfikacji Uniwersytetów zdobyły studentki UG- zawodniczki AZS UG Futsal Ladies.

Relacja: Piotr Walczak, Prezes AZS UG

W turnieju finałowym zameldowało się 16 najlepszych akademickich drużyn z Polski. Podopieczne Tomasza Aftańskiego rozgrywki grupowe przeszły bez straty punktu, wygrywając z AWF Kraków 4:1, UWM Olsztyn 3:1 oraz SGGW Warszawa 1:0. Te wyniki zapewniły drużynie awans z pierwszego miejsca do czołowej ósemki turnieju.

W ćwierćfinale reprezentantki UG pokonały pewnie UMCS Lublin 7:1, wchodząc do elitarnego grona zespołów walczących o medale. W półfinale sposób na nasze zawodniczki znalazły gospodynie z UEK Kraków, które wygrały 5:1. Ta porażka zamknęła drogę do wielkiego finału, ale dała szansę  zdobycia brązowych krążków. Zadanie było jednak nad wyraz trudne. Na drodze do trzeciego miejsca w Polsce stanęła bowiem najbardziej utytułowana, z największą liczbą reprezentantek Polski w składzie, ekipa Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Po meczu pełnym emocji, walki o każdy centymetr boiska, poświęcenia i zaangażowania nasze studentki wygrały 2:1. Piękny sen stał się faktem!

- Jestem niezmiernie dumny z dziewczyn. Żeby dojść do tego miejsca musieliśmy wygrać 11 na 12 meczów w tej edycji Akademickich Mistrzostw Polski. Poziom rozgrywek jest niesamowity. W reprezentacjach swoich uczelni grają zawodniczki z kadry Polski futsalu oraz piłki nożnej trawiastej. AMPy w futsalu to największa i najważniejsza impreza w piłce kobiecej o wymiarze akademickim. Tym bardziej doceniam ten medal – relacjonuje trener Tomasz Aftański, który po turnieju nie krył emocji. – Łezka się zakręciła faktycznie, bo powtórzyliśmy wyniki sprzed 2 i 4 lat, co pokazuje, że nasza droga, oparta na utworzeniu zespołu ligowego kilka lat temu, była słuszna. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam realizować nasze marzenia.

Oprócz trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej oraz drugiego w typie uniwersytetów Paula Zawistowska zdobyła tytuł najskuteczniejszej zawodniczki turnieju finałowego.

Gratulacje dla całego zespołu!

Skład:

Bramkarki: Malwina Ciesielska, Weronika Wieżynis.

Zawodniczki z pola: Izabela Pawłowska (Kapitan), Natalia Urbanowicz, Lidia Sowińska, Paula Zawistowska, Iwona Wudarczyk, Wiktoria Słowy, Weronika Dziadura, Karolina Pawlikowska, Magdalena Harkot, Wiktoria Fidurska, Julia Jargieło, Paulina Budzisz. Trener: Tomasz Aftański, Fizjoterepauta: Szymon Cielecki.