Rejs pełen wiedzy. Zapraszamy na konferencję InfoGlob

grafika InfoGlob 2022

Po dwuletniej przerwie czas na kolejną edycję konferencji naukowej InfoGlob. Między 7 a 9 czerwca ekonomiści i praktycy biznesu będą mogli zaprezentować wyniki swoich badań, a referaty wygłoszone w ramach wydarzenia zostaną opublikowane w prestiżowych czasopismach ekonomicznych. Zapisy trwają do 18 marca.

Pierwsza edycja InfoGlob odbyła się w 2008 r. W ramach tego wydarzenia eksperci wygłaszali referaty na temat jednego z najważniejszych zjawisk tamtego okresu - globalizacji. Podczas kolejnych edycji konferencji Katedry Transportu i Handlu Morskiego prowadzono dyskusje o kluczowych zmianach w gospodarce morskiej i światowej. Z czasem wykształcił się stały program konferencji - trzy sesje tematyczne i jedna plenarna.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji InfoGlob jest ”Zrównoważony rozwój a współczesna gospodarka”. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech paneli, które będą dotyczyły różnych aspektów wdrażania celów zrównoważonego rozwoju.

- Nasze panele zostały tak rozplanowane, aby każdy uczestnik mógł odnaleźć się w jednej z sesji i zaprezentować wyniki swoich badań. Moderatorami będą naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Morskiego w Gdynii - powiedział dr Adam Borodo, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego InfoGlob 2022.

Pierwszy panel, społeczno-ekonomiczny, będzie miejscem wymiany myśli na temat zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i nowych technologii w sektorach gospodarczych. Tematem drugiego są cele zrównoważonego rozwoju a środowisko, natomiast w trakcie ostatniego spotkania uczestnicy omówią kwestie związane z nowymi technologiami informatyczno-komunikacyjnymi.

Kopenhaga (źród. Pixabay)

Od ostatnich kilku edycji konferencja Katedry Transportu i Handlu Morskiego odbywa się na pokładzie promu Stena Spirit, który kursuje między Gdynią a Karlskroną, dzięki czemu wydarzenie poza wiedzą oferuje także walory kulturalno-turystyczne. Drugiego dnia uczestnicy InfoGlob 2022 zwiedzą Kopenhagę - miasto o bogatej kulturze i dużym potencjale ekonomicznym. Stolica Danii jest przodownikiem jeśli chodzi o realizację celów zrównoważonego rozwoju związanych ze środowiskiem. W 2016 r. więcej mieszkańców miasta decydowało się na rower niż na samochód, a do 2025 r. Duńczycy planują podnieść udział bicyklów w ogólnym systemie transportowym Kopenhagi do 50 proc.

Zapisy na wydarzenie trwają do 18 marca. Koszt udziału w konferencji to 2100 zł. Więcej informacji na stronie konferencji.

Organizatorem InfoGlob 2022 jest Katedra Transportu i Handlu Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Wydziałem Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Wydziałem Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Patronem honorowym wydarzenia jest prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor UG.

Konferencja InfoGlob 2019

Relacja z poprzedniej edycji wydarzenia

oprac. MJ/ZP