WF w trakcie kwarantanny – odcinek 9

Drodzy studenci,

Kolejny majowy tydzień pełen wyzwań przed Wami, więc nie może zabraknąć solidnej dawki motywacji przygotowanej przez Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. W tym odcinku o ciekawe zajęcia zadbali obaj trenerzy sekcji lekkoatletyki KU AZS Uniwersytetu Gdańskiego: mgr Andrzej Cieplik oraz mgr Jarosław Skibicki. Pamiętajcie, że nie szukamy wymówek! Ćwiczenia można wykonać praktycznie w każdych warunkach.

Dodatkowo zapraszamy na wykład dr Beaty Rogo, z którego dowiecie się nieco o Igrzyskach Olimpijskich.

W dziewiątej odsłonie naszego cyklu zapraszamy na:

1. Trening wzmacniający mięśnie pośladkowe oraz mięśnie obręczy barkowej (do wykonania w każdych warunkach) – prowadzi mgr Andrzej Cieplik, Wykładowca w CWFiS UG i trener sekcji lekkoatletyki i kolarstwa górskiego AZS UG.

2. Trening ogólnorozwojowy – ćwiczenia izometryczne z wykorzystaniem gumowej piłki (do wykonania w każdych warunkach) – prowadzi mgr Jarosław Skibicki, Instruktor w CWFiS UG i trener sekcji lekkoatletyki i ergometru wioślarskiego AZS UG.

3. „Historia Igrzysk Olimpijskich” – wykład przedstawia dr Beata Rogo, Starszy Wykładowca w CWFiS UG.

1. Trening „Wzmocnione mięśnie pośladkowe i obręcz barkowa”

2. Trening ogólnorozwojowy – ćwiczenia izometryczne

3. Wykład – „Historia Igrzysk Olimpijskich”

Do pobrania w załączniku.

Życzymy wielu przyjemnych wrażeń i pamiętajcie: #zostańwdomu, #trenujSAM, #akcjaPLAŻA2020.

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego