Judocy AZS UG wracają medalami. AMP w Judo

Marcelina Palov i Dimitrij Janczylik z Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli złote medale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo, odbywających się w Pile. Ponadto, w końcowej klasyfikacji uniwersytetów Uniwersytet Gdański zajął 3. miejsce.

Relacja Kinga Trzebiatowska/AZS UG

Drugiego i trzeciego kwietnia w Pile pojawiło się ośmiu przedstawicieli UG. W składzie znaleźli się: Felicja Gajdowska, Kacper Gros, Dmitrij Janczylik, Kevin Junker, Marcelina Palow, Jakub Potulski, Natasza Szatkiewicz oraz Jakub Wilk. Nasza ósemka przygotowywana była do walk pod czujnym okiem trenera Marka Bobkiewicza.

Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wagowe: -60kg, -66kg, -73kg, -81kg, -90kg, -100kg, +100kg. W każdej z nich uczestniczyło przynajmniej kilkanaście osób. Przedstawiciele UG jechali na AMPy mając różne cele.

Jeśli chodzi o indywidualne założenia, to osobiście zależało mi na zdobyciu doświadczenia i powalczeniu w jak największej ilości walk. Przyznam, że niedosyt trochę pozostaje - przyznaje Natalia Szatkiewicz, reprezentantka UG. - Mało brakowało nam do indywidualnych medali w kilku kategoriach, ale najważniejsze, że ostatecznie zdobyliśmy wystarczająco dużo punktów do podium w klasyfikacji generalnej - dodaje.

Judo wymaga opanowania ruchów i kontroli nad własnym ciałem, czego nie brakowało naszym studentom. Odpowiednie umiejętności umożliwiły niektórym zajęcie wysokich miejsc w końcowym podsumowaniu mistrzostw. Na 5. miejscu w klasyfikacji mężczyzn, ale również na 1. miejscu w klasyfikacji mężczyzn w typie uniwersytetów znalazł się Dmitrij Janczylik, mierzący się z przeciwnikami w kategorii wagowej -90kg. Na 5. miejscu wśród zgromadzonych studentek, a na 1. miejscu w klasyfikacji indywidualnej kobiet, w typie uniwersytetów, uplasowała się Marcelina Palov, walcząca w kategorii wagowej -70kg.

W oficjalnym podsumowaniu Uniwersytet Gdański zajął 17. miejsce spośród 28 uczelni, których reprezentanci zjawili się w Pile. Wśród uniwersytetów znaleźliśmy się natomiast na 3. miejscu, tuż za Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Łódzkim.

Myślę, że głównym celem było to, żebyśmy dobrze wypadli jako grupa, jako uczelnia, i to z pewnością nam się udało – dodaje Natalia Szatkiewicz.