Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - przyjdź do Biblioteki UG

Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego włączyła się w obchody XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przygotowano kilka ciekawych wydarzeń:

• Podchody w Bibliotece *
    Celem podchodów jest poznanie Biblioteki Głównej, jej wnętrza, księgozbioru i pracy niektórych oddziałów.

• Skanowanie bez tajemnic*
    Celem zajęć odbywających się w pracowni digitalizacji jest zaznajomienie się z procesem cyfryzacji zbiorów. Po krótkim wprowadzeniu dzieci  mogą samodzielnie zeskanować materiał na skanerze o formacie A1, następnie poddać go obróbce i wysłać plik na swój adres email.

• Warsztaty w introligatorni *
    Ich celem jest poznanie pracy introligatorni, procesu wykonania okładek książek  oraz zrobienie własnego notesu.

• Wystawa „Jak to się zaczęło, czyli początki elektronicznego katalogu bibliotecznego w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego”.
    Na wystawie prezentujemy stare komputery, serwery oraz dokumenty związane z procesem informatyzacji Biblioteki UG.
    Wystawę można oglądać w sali wystawowej na I piętrze w godzinach pracy Biblioteki.

• Konkurs "Klasyka w języku emoji – odgadnij tytuły książek"
    Konkurs odbywa się w Bibliotece Neofilologicznej i Bibliotece Ekonomicznej.

• Zwiedzanie Biblioteki Głównej UG w godzinach 9.00-15.00

* W przypadku 3 pierwszych wydarzeń konieczna była wcześniejsza rezerwacja.

Zapraszamy!

Załącznik Rozmiar