Władza w ręce studentów. Kolejna edycja Chemiliady za nami

"Chemiliada" - święto studentów Wydziału Chemii wróciło po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W czwartek, na kilka godzin, Dziekan dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, przekazała symbolicznie władzę samorządowi.

Jak w latach poprzednich Samorząd Studentów Wydziału Chemii stanął na wysokości zadania i przygotował wiele konkurencji, w których studenci, ale też wykładowcy, mogli wziąć udział. Był to bieg chemiliadowy, przeciąganie liny, czy rozgrywka o tajemniczej nazwie „czarna skrzynka”, która polegała na losowaniu pytań chemicznych z czarnego pojemnika i po podaniu poprawnej odpowiedzi uczestnik nagradzany był upominkiem.

Przekazanie władzy w ręce studentów

Po uroczystym powitaniu władz uniwersyteckich i wydziałowych dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, symbolicznie przekazała władzę nad wydziałem studentom zakładając łańcuch dziekański Damianowi Makowskiemu, Przewodniczącemu Rady Samorządu Studentów WCH UG.  – Jest nam niezmiernie miło, że już po raz 11 rozpoczynamy nasz piknik i życzę wszystkim państwu, byśmy zapomnieli na ten moment o publikacjach, slotach, ewaluacji, kształceniu i zajęli się miłym ucztowaniem! - dr hab. Beata Grobelna, prof. UG

- Organizacja tego wydarzenia to inwencja studentów. To już tradycja, że spotykamy się tu, by móc się zintegrować nie tylko z innymi studentami, lecz również z pracownikami wydziału. Jest to szczególnie ważne w tej edycji, ponieważ w trakcie pandemii nie mieliśmy okazji przez dwa lata się spotykać na uczelni, zatem dla wielu z nas jest to pierwsze spotkanie w takim gronie, mimo że nie jesteśmy na I roku – powiedział Damian Makowski.

Studenci byli bardzo zadowoleni z organizacji Chemiliady, czego dowodzi frekwencja. Aktywnie brali udział w konkurencjach i zdobywali nagrody.

Imprezę zakończył występ artystyczny studentki WCH Justyny Kuryło.

fot. Marcel Jakubowski
Elwira Romaniuk/ZP