Zakończenie roku akademickiego 2021/2022 GUTW

senirzy

Fot. Alan Stocki.

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku już od 2004 r. jest miejscem aktywizacji seniorów z Trójmiasta i okolic. Dziś wzięli oni udział w zakończeniu roku akademickiego 2021/2022, które odbyło się na kampusie przy Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Po otwarciu wydarzenia przez Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia dra hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. UG i wręczeniu podziękowań dla wykładowców GUTW,  umiejętności zaprezentowały wokalistki ze Studia Wokalnego UG oraz kierownik Studia, Krzysztof Majda. Paweł Zagańczyk grał na akordeonie, a  ostatnim punktem programu był pokaz taneczny słuchaczek GUTW.

- Zapisałam się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, ponieważ nie wyobrażam sobie siedzenia w domu całymi dniami. Mogę tu poznać bardzo wiele wartościowych osób, słuchać niezwykle ciekawych wykładów i brać udział w ogromnej liczbie różnego rodzaju zajęć gimnastycznych, jak yoga, czy nordic walking. Koleżanka zachwycona jest sposobem prowadzenia zajęć z języka włoskiego i plastyki, który jest bardzo ważny przez wzgląd na osoby np. niedosłyszące – mówi pani Katarzyna, od sześciu lat studentka GUTW. – Organizują nam też wspaniałe wycieczki w atrakcyjnych cenach. Chodziliśmy do opery, do muzeów. Trzeba przyznać, że z roku na rok jest coraz więcej atrakcji i coraz przyjemniej się tu studiuje – dodaje.

Na miejscu seniorzy mogli skorzystać z porady doradcy emerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zapoznać się z ofertą kliniki HMS Assistance w Gdańsku oraz zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi.

ER/ZP