Rektor UG na Europejskim Szczycie QS Szkolnictwa Wyższego 2022 o wsparciu dla szkolnictwa w Ukrainie

Podczas Europejskiego Szczytu QS Szkolnictwa Wyższego 2022 (QS Higher Education Summit: Europe 2022), jednego z największych międzynarodowych wydarzeń w obszarze zarządzania szkolnictwem wyższym, wykład plenarny (Keynote speach) wygłosił prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykład dotyczył krótko- i długookresowego wsparcia systemu szkolnictwa wyższego w Ukrainie z perspektywy polskiego środowiska akademickiego.

Tegoroczny szczyt odbywa się pod tytułem: „Zarządzanie kryzysem: Przebudowa europejskiego szkolnictwa wyższego w obliczu zmieniających się realiów społecznych”.

Konferencja gromadzi liderów szkolnictwa wyższego, ekspertów branżowych oraz decydentów  i obejmuje wykłady, debaty, dyskusje panelowe i studia przypadków.

oprac. zp