Pożegnanie - prof. Barbara Okoniewska

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że w dniu 28 września 2022 r. w wieku 71 lat

odeszła od nas Pani Profesor Barbara Okoniewska

wieloletnia nauczycielka akademicka Instytutu Historii UG (1974-2006), specjalizująca się w historii Polski, zwłaszcza w dziedzinie historii gospodarczej i społecznej Polski XX wieku.

Ukończyła studia na kierunku historia na Uniwersytecie Gdańskim (1969-1974) i swoje życie zawodowe związała z naszą uczelnią, podejmując w 1974 roku pracę w Instytucie Historii w Zakładzie Historii Myśli i Kultury Politycznej. Pracując w Instytucie Historii UG w 1980 roku uzyskała stopień doktora, w 1990 roku stopień doktora habilitowanego, a w 1993 roku została powołana na stanowisko profesora nadzwyczajnego UG. Była wychowawcą wielu pokoleń historyków.

Z oddaniem i poświęceniem działała na rzecz Uczelni, Wydziału i Instytutu Historii. Była ceniona przez swoich współpracowników i studentów.

Pamięć o Pani Profesor Barbarze Okoniewskiej na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Cześć Jej pamięci oddają Rektor i Senat

wraz z całą społecznością akademicką Uniwersytetu Gdańskiego