Kursy i Szkolenia dla nauczycieli akademickich UG

Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu UG zaprasza na kursy i szkolenia. Nabór został przedłużony do 17 października 2022 r. (do godz. 12.00). Oferta kursów i szkoleń na semestr zimowy roku akademickiego 2022/2023, przygotowana przez Zespół Ekspertów z CDDiT UG, skierowana jest zarówno do początkujących, jak i doświadczonych nauczycieli akademickich.

Kursy i szkolenia wpisują się w wymagania stawiane w obszarze oceny osiągnięć dydaktycznych podczas okresowej oceny nauczycieli akademickich, a udział w nich potwierdzony zostanie certyfikatem/zaświadczeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z ich szczegółowymi opisami i wypełnienia formularzy zgłoszeniowych:

• Kurs dydaktyczny Idea edukacji akademickiej i projektowanie zajęć dydaktycznych (30h) [LINK]
  • Kurs dydaktyczny w języku angielskim Idea of academic teaching and basics of teaching methodology in higher education (30h) [LINK]
  • Szkolenia doskonalące z metod i narzędzi dydaktycznych (4-12h) [LINK]

– Jak skutecznie aktywizować studentów podczas zajęć w trybie stacjonarnym i zdalnym?

– Aktywizacja studentów podczas zajęć metodą Low Threshold Strategies

– Atrakcyjna dyskusja moderowana

– Informacja zwrotna jako prezent dla studenta

– Trafny, rzetelny i obiektywny test – czyli jaki?

– ABC Portalu Edukacyjnego UG, czyli jak utworzyć i przeprowadzić kurs e-learningowy

– Budowanie kontaktu i porozumienia w relacji nauczyciel-student

– Sztuka komunikacji – czyli jak być przekonującym i wiarygodnym w przekazie

– Komunikacja z osobami aneurotypowymi w dydaktyce akademickiej

– Gamifikacja w edukacji akademickiej

– Genial – przygotuj genialne materiały do zajęć (tylko lista rezerwowa)

– Potencjał z kieszeni: jak wykorzystać swój smartfon, aby stworzyć niezapomniane zajęcia (tylko lista rezerwowa)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem CDDiT: cddit@ug.edu.pl, tel. 58 523 14 19.

Strona Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego

oprac. zp