Koncert Zaduszkowy “Tyle było dni” - fotorelacja

Studio Wokalne

22 listopada Salę Teatralną im. Jerzego Limona wypełniła muzyka największych polskich muzyków - w tym Marka Grechuty, Anny Jantar, czy Grzegorza Ciechowskiego. Utwory tych artystów wykonały wokalistki Studia Wokalnego UG. Motywem koncertu „Tyle było dni…” były Zaduszki i pożegnanie.

Koncert rozpoczęło intro, inspirowane tradycyjnymi Zaduszkami jazzowymi, podczas którego, w towarzystwie improwizacji saksofonowej, odczytane zostały nazwiska zmarłych w ostatnim roku członków społeczności akademickiej.

Całość zaprezentowanego repertuaru składała się z polskich piosenek, do których aranże stworzył Krzysztof Majda – kierownik muzyczny projektu. Rożnorodne, nowe opracowania wykonali pianista Michał Ciesielski, saksofonista Marcin Janek oraz sekcja smyczkowa Gdańskiej Orkiestry Akademickiej. Wraz z wokalem członkiń Studia Wokalnego UG artyści zapewnili widowni intymne spotkanie z interpretowanymi na nowo piosenkami wybitnych artystów.

Podczas koncertu zadebiutowały dwie nowe członkinie Studia Wokalnego UG – Michalina Pankiewicz oraz Zuzanna Zaborowska – studentki Wydziału Filologicznego UG, które dopełniły spójne brzmienie zgranego już składu wokalistek.

Wykonawcy:

Studio Wokalne UG

Zuzanna Winter

Michalina Pankiewicz

Zofia Bełdzińska

Joanna Kovaćs

Anastazja Klimiuk

Paulina Borzymowska

Karolina Kluczkowska

Paulina Zaborniak

Olga Hołubowicz

Zuzanna Zaborowska