II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego, Farmaceutycznego, Bioetyki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia zakończona

Błędy medyczne, odpowiedzialność cywilna lekarzy a także tajemnica lekarska były jednymi z kilkunastu tematów podjętych podczas  II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Medycznego, Farmaceutycznego, Bioetyki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia.

Wydarzenie odbywało się w dniach 24-25 listopada 2022 rok, w pierwszym dniu w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Miasta Gdańska, zaś w drugim dniu w Auli im. Profesora Janusza Sokołowskiego w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

W konferencji uczestniczyli profesorowie, doktorzy, sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, lekarze, pielęgniarki i położne, doktoranci, studenci a nawet uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie: https://prawomedyczne.ug.edu.pl/program/

Patronat honorowy nad konferencją sprawowali:

1. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego,
  2. Minister Zdrowia,
  3. Rzecznik Praw Obywatelskich,
  4. Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego,
  5. Jego Magnificencja Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
  6. Wojewoda Pomorski,
  7. Marszałek Województwa Pomorskiego,
  8. Prezydent Miasta Gdańska,
  9. Naczelna Rada Lekarska,
  10. Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych,
  11. Naczelna Rada Adwokacka,
  12. Krajowa Rada Radców Prawnych.

Organizatorami konferencji byli: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej oraz Zakład Zarządzania Organizacjami Publicznymi Uniwersytetu Gdańskiego.

PZ/CASiD