"Koła Naukowe - dlaczego warto?" - Uroczyste zakończenie projektu Akademia Badaczy

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie tegorocznej Akademii Badaczy - projektu edukacyjnego dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego, realizowanego przez Instytut Debaty Publicznej przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Z tej okazji, w ramach uroczystego zamknięcia cyklu szkoleń, na 9 grudnia 2022 roku zaplanowała została gala finałowa, podczas której odbędzie się debata pod tytułem „Koła naukowe - dlaczego warto?”.

W ramach spotkania prelegenci nie tylko podsumują realizowane działania, ale również zastanowią się nad kwestią zadań niezbędnych w przyszłości, by zwiększać potencjał studenckiego ruchu naukowego.

Poza ekspertami w debacie czynny udział wezmą również studenci i doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego reprezentujący koła naukowe, którzy ze swojej perspektywy opowiedzą o znaczeniu Akademii Badaczy.

foto

Instytut Debaty Publicznej jest instytucją realizującą zadania publiczne, projekty edukacyjne, szkolenia i wykłady obejmujące tematykę: nauk prawnych, nauk społecznych oraz umiejętności miękkich i biznesowych, w tym wystąpień publicznych, sztuki debatowania, erystyki, argumentacji, pracy zespołowej, zarządzania sobą w czasie. Od 2022 roku jest podmiotem prowadzącym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2022 roku o godzinie 13.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczestnikami debaty będą:

Dr Barbara Kijewska - Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Koordynatorka Programu Stażowego w Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Dr Jarosław Och - wykładowca akademicki, wieloletni opiekun kół naukowych na Uniwersytecie Gdańskim, członek Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, członek Instytutu Bałtyckiego w Gdańsku, laureat nagrody Radiowa Osobowość Roku Radia Gdańsk, komentator wydarzeń politycznych w mediach polskich i zagranicznych.

Andrzej Skiba - Prezes Instytutu Debaty Publicznej, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Radny Miasta Gdańska, koordynator wielu projektów szkoleniowych skierowanych do uczniów i studentów.

ZP