Przewodniczący Rady Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego na czele Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich

Podczas posiedzenia Rady Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich wybrano zarząd na kadencję 2023. Na jego czele stanął doktorant Sebastian Barczak z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wybory miały miejsce podczas posiedzenia FUP we Wrocławiu w dniach 2 - 4 grudnia br. Sprawujący w mijającej kadencji funkcję przewodniczącego Dominik Delczyk uzyskał wraz ze swoim zarządem jednogłośne absolutorium.

W wyniku przeprowadzonego głosowania wybrano zarząd na kadencję 2023. Z przyjemnością informujemy, że przewodniczącym został Sebastian Barczak z Uniwersytetu Gdańskiego, który funkcję wiceprzewodniczącej powierzył Katarzynie Kowalik z Uniwersytetu w Białymstoku, zaś funkcję sekretarza Bartoszowi Szymczakowi z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

- Zrobię wszystko, aby w dalszym ciągu konsekwentnie realizować postawione sobie cele. Wybór na stanowisko przewodniczącego DFUP napawa mnie dumą i radością, zwłaszcza, że nadchodzący rok będzie dla organizacji jubileuszowym. W 2023 roku świętować będziemy 10-lecie Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich, które zostało założone właśnie na Uniwersytecie Gdańskim. Będzie to zatem powrót do macierzy i piękne spięcie klamrą pierwszej dekady działalności. Mam w głowie kilka planów z Gdańskiem w roli głównej, które chciałbym wcielić w życie – powiedział nowo wybrany przewodniczący.

Gratulujemy!

Sebastian Barczak