Koncert kolęd Chóru GUMed - zaproszenia dla pracowników UG

Szanowni Państwo,

Przewodniczący Zgromadzenia Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita i Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Marcin Gruchała zaprasza Pracowników Uniwersytetu Gdańskiego na koncert kolęd „Wśród ciszy” w wykonaniu Chóru GUMed.

Koncert odbędzie się w piątek 13.01.2022 o godz. 17.00 do Sali Teatralnej NOT w Gdańsku.

Szczegóły dotyczące koncertu i wykonawców znajdziecie Państwo w załączniku.

Osoby chcące otrzymać bezpłatne bilety (dla jednej lub dwóch osób) prosimy o przesłanie emailem zgłoszenia na adres: biuro.rzecznika@ug.edu.pl z tytułem wiadomości "bilety na koncert chóru GUMed". Bilety będą przekazywane uniwersytecką pocztą wewnętrzną.

Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego założony w 1946 roku, jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych akademickich chórów w Polsce. W ciągu wielu lat swojej działalności koncertowaliśmy w kilkudziesięciu krajach świata w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Nasz zespół był laureatem czołowych nagród na licznych festiwalach chóralnych, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Śpiewamy zarówno utwory a capella, jak i wielkie dzieła oratoryjno-kantatowe. W skład naszego repertuaru wchodzą utwory wielu polskich i zagranicznych kompozytorów reprezentujących różne style muzyczne i epoki, takie jak np. muzyka cerkiewna, spirituals & gospel, czy też muzyka z filmów i musicali. Przy realizacji dzieł oratoryjnych współpracujemy z wieloma instytucjami kulturalnymi, głównie z Państwową Filharmonią Bałtycką oraz Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Nasi członkowie to głównie studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jednakże mamy też w naszym składzie osoby spoza tego grona, które zdecydowały się związać się z nami na dłużej i śpiewają z nami od wielu lat.

Kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru jest Błażej Połom.

zaproszenie
oprac. zp