Medale AZS UG w biegach przełajowych

W dniach 23-24.10.2020 w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła medale zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i w indywidualnej.

W rywalizacji kobiet nasza drużyna uplasowała się tuż za podium na 4. miejscu. Indywidualnie najlepiej spisała się Joanna Krawiec, która zdobyła brązowy medal w typie uniwersytetów w biegu na 6 kilometrów. W rywalizacji mężczyzn biegacze AZS Uniwersytet Gdański zdobyli srebrne medale. Najlepszym w reprezentacji UG okazał się Szymon Gumowski, który w biegu na 9 kilometrów zdobył złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Sukces skomentował Trener mgr Andrzej Cieplik:

- Zawsze chętnie jeździmy na Podlasie! Cieszymy się więc, że Akademickie Mistrzostwa Polski w Supraślu się odbyły. Gratulację dla całej drużyny, która mimo różnych przeciwności zdecydowała się na start w akademickich przełajach i godnie reprezentowała Uniwersytet Gdański.

Relacje z wydarzeń: Piotr Walczak, Prezes AZS UG