Za kulisami z Katarzyną Figurą. Spotkanie na Wydziale Filologicznym

a

Od filmów Juliusza Machulskiego po karierę w Teatrze Wybrzeże, Katarzyna Figura jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego kina i teatru. Już 24 kwietnia w budynku Neofilologii UG aktorka opowie o swojej relacji z kamerą i sceną. Zapraszamy o godz. 16:00 do Sali Teatralnej im. prof. Jerzego Limona.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do podsumowania 10-letniej obecności aktorki w Teatrze Wybrzeże. Gościni Uniwersytetu Gdańskiego opowie o rolach w Fedrze, Trojankach, Marii Stuart, Emigrantkach, czy Czego nie widać?. Podczas dyskusji poruszony zostanie również temat najnowszych osiągnięć filmowych aktorki w Victorii oraz Chrzcinach.

W drugiej części wydarzenia głos zabierze publiczność.

Spotkanie organizowane jest przez Centrum Teatralne UG oraz Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż w ramach cyklu spotkań teatralnych ZA KULISAMI.

Prowadzenie: Daniela Jagiełło, Klaudia Laskowska i Antoni Zander (studenci II roku Wiedzy o teatrze)

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

oprac. MJ/ZP