Poznaliśmy projekty zgłoszone do drugiej edycji konkursu ABO UG

grafika

Multimedialne vlogowo-podcastowe studio nagraniowe, przestrzenie coworkingowe, park kieszonkowy, infrastruktura rowerowa w tym stacja naprawy rowerów, stojaki, ścieżka i wiata rowerowa, a także siłownia zewnętrzna, ogród społeczny czy kolejne strefy rekreacyjne - to tylko niektóre z pomysłów zgłoszone przez wnioskodawców do drugiej edycji ABO UG.

30 kwietnia zakończył się etap zgłaszania projektów w tegorocznej, drugiej edycji konkursu. Złożono łącznie 33 projekty, 22 w puli pracowniczej oraz 11 zaproponowanych przez studentów i doktorantów UG.

Tematyka złożonych projektów w obu kategoriach, podobnie jak w roku ubiegłym, okazała się bardzo zróżnicowana. Wśród zgłoszonych propozycji znalazło się szereg nowych pomysłów, ale również projekty, które były poddane głosowaniu w roku ubiegłym, a nie zostały wówczas wybrane przez społeczność akademicką. Wśród tegorocznych pomysłów znalazło się również zadanie zakładające realizację drugiego etapu zwycięskiego projektu studenckiego z ubiegłorocznej edycji konkursu pn. „Plan ogólnouniwersyteckiej strefy ZERO - STRESS na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego – kontynuacja”.

Zestawienie wszystkich zgłoszonych projektów w obu kategoriach dostępne jest pod artykułem. Należy jednak pamiętać, że jest to lista wstępna. O tym, które ze zgłoszonych pomysłów zostaną ostatecznie dopuszczone do etapu głosowania zdecyduje komisja konkursowa, która uwzględni zarówno opinię dziekana lub dyrektora ogólnouniwersyteckiej jednostki organizacyjnej, której dany projekt dotyczy, a także stanowisko zespołu roboczego, który niebawem przystąpi do weryfikacji formalnej i szczegółowej wszystkich złożonych projektów. Jeśli ich założenia finansowe bądź opis czy lokalizacja wymagać będą pewnych zmian, przed ich wprowadzeniem wnioskodawcy zostaną poproszeni przez zespół roboczy o ich zaakceptowanie.

Proces weryfikacji projektów ABO UG 2023 potrwa do końca września br. Ostateczną listę projektów dopuszczonych do etapu głosowana w obu kategoriach poznamy do 13 października br. Zostanie ona opublikowana na stronie internetowej abo.ug.edu.pl oraz w portalach pracownika i studenta.

Głosowanie w formie elektronicznej odbędzie się w portalu pracownika i studenta w terminie od 23 do 30 października br. W trakcie głosowania będzie można wybrać maksymalnie trzy projekty z listy.

Wyniki głosowania, w tym wybrane do realizacji projekty z największym poparciem w obu kategoriach, poznamy do 13 listopada br. Zostaną one następnie ujęte w planie rzeczowo-finansowym uczelni i zrealizowane w kolejnym roku kalendarzowym.

Przypomnijmy, że na realizację konkursu w edycji 2023 przeznaczono podobnie jak w roku ubiegłym pulę środków w kwocie 200 tys. zł, przypadającą w równej wysokości po 100 tys. zł na projekty zgłaszane przez studentów i doktorantów, oraz 100 tys. zł na te złożone przez pracowników.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG