Umowa o współpracy UG z Uniwersytetem Trackim

fot.

Umowa o współpracy między Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Trackim podpisana została podczas wizyty w Burgas. Porozumienie dwóch instytucji akademickich ma na celu osiągnięcie wspólnych celów w zakresie edukacji, szkoleń, nauki i badań.

Strony zobowiązały się do wzajemnego wsparcia i wymiany wiedzy, umożliwienia przejrzystej i efektywnej komunikacji oraz zapewnienie uczestnikom uczciwego traktowania.

- Podczas wizyty w Burgas odbyło się spotkanie z przedstawicielami uczelni, podczas którego omówione zostały perspektywy i kierunki współpracy. Poruszono kwestie dotyczące zakresu wspólnych działań, ustalono cele, pojawiły się pierwsze pomysły dotyczące wspólnych kursów i programów - mówi Magdalena Sawicz, Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej. - Uczestnicy spotkania wykazali zaangażowanie i chęć współpracy, co otwiera perspektywy na rozwijającą się relację między uczelniami.

Zawiązanie współpracy z Uniwersytetem Trackim było częścią większego projektu - podpisania memorandum o współpracy między Gdańskiem i Burgas. Strony umowy zobowiązały się do wspierania rozwoju współpracy w różnych dziedzinach, w tym nauki, handlu, technologii, kultury, edukacji oraz turystyki. Plan roboczy przewiduje również organizację kongresów, prezentacji, spotkań biznesowych, wystaw i targów w obu miastach, w celu częstszej wymiany handlowej i budowania partnerstw pomiędzy przedsiębiorstwami.

Podczas wizyty w Burgas podpisane zostały także inne umowy o współpracy pomiędzy:

• Marszałkiem Województwa Pomorskiego, a Stowarzyszeniem Gmin Czarnomorskich w Bułgarii,
  • Akademią Wychowania Fizycznego w Gdańsku, a Narodową Akademią Sportu w Sofii,
  • Uniwersytetem Medycznym w Gdańsku, a Uniwersytetem prof. dr Asena Zlatarova w Burgas,
  • Akademią Muzyczną w Gdańsku, a Bułgarską Akademią Sztuki.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG