O matematycznych aspektach mechaniki kwantowej - konferencja na WMFiI

Matematyczne aspekty problemów formułowanych w obrębie mechaniki kwantowej to wiodący temat międzynarodowej konferencji Gdańsk Workshop on Mathematical Physics „Mathematical Structures in Quantum Mechanics”, która w dniach 19 - 22 czerwca 2023 odbywa się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki w Uniwersytecie Gdańskim.

Celem konferencji Gdańsk Workshop on Mathematical Physics „Mathematical Structures in Quantum Mechanics” jest prezentacja aktualnego stanu wiedzy na temat matematycznych aspektów ważnych i często bardzo trudnych problemów formułowanych w obrębie mechaniki kwantowej, a szczególnie teorii informacji kwantowej. Wiodącymi tematami gdańskich warsztatów są: teoria odwzorowań dodatnich na algebrach operatorowych, matematyczna teoria kwantowych układów otwartych, teoria pomiarów kwantowych, kwantowe korelacje i sterowanie.

W konferencji oprócz polskich matematyków i fizyków matematycznych uczestniczą zaproszeni badacze m.in. z Japonii, Włoch, Niemiec i Korei. W trakcie konferencji przewidziana jest również sesja plakatowa dla doktorantów.

Organizatorami konferencji są dr hab. Adam Rutkowski i dr hab. Marcin Marciniak z Zakładu Metod Matematycznych Fizyki w Instytucie Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki UG.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka.

Adres strony konferencji https://gwmp.ug.edu.pl/

oprac. Zp