Sztuczna inteligencja w nauczaniu akademickim. Międzynarodowa dyskusja na UG

fot.

Wymiana doświadczeń dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie nauczania akademickiego była jednym z tematów rozmów podczas międzynarodowego spotkanie on-line zorganizowanego przez Wydziałowy Zespół ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia oraz Wydziałowy Zespół Tutorów Akademickich WPiA UG. W dyskusji brali udział eksperci z europejskich ośrodków akademickich zajmujących się edukacją.

Konferencja stanowiła platformę do prezentacji różnych strategii i narzędzi związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w edukacji, a także dyskusji na temat potencjalnych korzyści, wyzwań i zagrożeń związanych z tym dynamicznie rozwijającym się obszarem. Wzięli w niej udział przedstawiciele renomowanych europejskich uczelni, takich jak Aarhus University, University of Brescia, University of Groningen czy Masaryk University z Brna.

Prezentację praktyk przyjętych w obszarze AI w edukacji na WPiA przedstawił mgr Wojciech Jankowski z Katedry Teorii i Filozofii.

- Spotkanie było wydarzeniem o międzynarodowym znaczeniu, które jak sądzimy przyczyni się do rozwinięcia współpracy między uczelniami, które brały w nim udział - mówi prof. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, Prodziekan ds. Kształcenia WPiA.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia z ramienia WPiA byli prof. Małgorzata Balwicka-Szczyrba oraz dr Marcin Michalak z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG