Nowe wysokopunktowane publikacje naukowczyń i naukowców z Wydziału Zarządzania UG

Wydział Zarządzania UG może się pochwalić nowymi interesującymi publikacjami, którym udało się uzyskać wysoką punktację według listy MEiN. Ich autorkami i autorami są mgr Anna Młynkowiak-Stawarz z Katedry Marketingu (140 pkt.), dr Patryk Kaczmarek i dr Nina Stepanok z Katedry Bankowości i Finansów (publikacja wspólnie z dr. Anatoliyem M. Kholodenko z Uniwersytetu w Odessie, 70 pkt.) oraz dr Paweł Galiński z Katedry Bankowości i Finansów (100 pkt.).

Mgr Anna Młynkowiak-Stawarz przeprowadziła badanie na temat turystyki wellbeing, sfinansowane w ramach UGrants. Jego efektem była publikacja pt. Do Polish tourists want wellbeing tourism? Preferences for wellbeing tourism versus the psychological wellbeing of individuals, dostępna tutaj.

Dr Patryk Kaczmarek i dr Nina Stepanok  oraz dr Anatoliy M. Kholodenko z Uniwersytetu w Odessie zaprezentowali wyniki swoich badań odnośnie zastosowania nowych technologii w zarządzaniu kapitałem ludzkim, na podstawie studium przypadku modelu optymalizacji wykorzystania aplikacji „Pszukaj”, dedykowanej uchodźcom z Ukrainy. Ich artykuł zatytułowany Investment Activity and Technological Opportunities for Human Capital Development. The Case of the “Pszukaj” Application for Ukrainian Refugees in Poland można znaleźć tu.

Dr Paweł Galiński w swej publikacji Determinants of debt for local governments in Europe – panel data research (dostępnej pod tym adresem) skupił się na konsekwencjach zadłużenia samorządu lokalnego, zarówno w odniesieniu do sektora publicznego, jak i prywatnego.

Autorkom i autorom punktowanych publikacji serdecznie gratulujemy!

DR/Zespół Prasowy UG