„Rewolucja XXI wieku, czyli jak AI zmienia oblicze nauki i biznesu”. Rusza VII edycja Otwartych Wykładów Ekonomicznych

plakat

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego rusza VII edycja Otwartych Wykładów Ekonomicznych w formule online. Jeśli interesuje Cię ekonomia i chciał(a)byś pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu, skorzystaj z okazji i zapisz się na pierwszy wykład tej serii pt. „Rewolucja XXI wieku, czyli jak AI zmienia oblicze nauki i biznesu”.

W dotychczasowych odsłonach OWE udział wzięło ponad 2500 osób, a prowadziło je już 40 wykładowców.

– Wykłady o charakterze popularnonaukowym mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych – mówi Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym WE UG dr Magdalena Markiewicz. – Mogą one stanowić także cenną pomoc dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży, gdyż treść wykładów jest spójna z wymogami programu przedmiotów „Podstawy przedsiębiorczości” oraz „Biznes i zarządzanie”.

Wykłady odbywają się co dwa tygodnie, w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00. Daty prelekcji w semestrze zimowym to: 10 i 24.10., 07 i 21.11., 05 i 19.12.2023 oraz 16.01.2024 r.

Najbliższy wykład poprowadzą dr Adam Borodo, dr Olga Dębicka i dr Magdalena Markiewicz, którzy przedstawią temat: „Rewolucja XXI wieku, czyli jak AI zmienia oblicze nauki i biznesu”.

Dowiecie się, jak technologia zmienia oblicze ekonomii i biznesu i jakie niesamowite możliwości i wyzwania niesie za sobą sztuczna inteligencja (SI), określana w języku angielskim jako artificial intelligence (AI). Na wykładzie poświęconym tej tematyce poznacie przegląd najważniejszych zastosowań AI i trendów z nią związanych, które mogą być nie tylko kluczem do sukcesu w przyszłej karierze, ale też do rozwoju naszego świata. Czy trzeba bać się czegoś, co już i tak od dawna z nami istnieje? Jak ludzka inteligencja (human intelligence, HI) korzysta ze sztucznej inteligencji w ekonomii i biznesie? Jak AI zmienia modele biznesowe, strategie marketingowe czy procesy produkcyjne i zarządcze? Jakie kwestie etyczne są związane z AI w biznesie? Wykład o AI to ważna możliwość dyskusji dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak technologia rewolucjonizuje przyszłość przedsiębiorstw i gospodarki.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych także na stronach:

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE

Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne