Dziekan Wydziału Kinezjologii Uniwersytetu w Splicie z wizytą na UG

fot.

Wymiana doświadczeń i dyskusja w obszarze wychowania fizycznego, sportu, kształcenia przyszłych kadr oraz projektów dotyczących rozwoju bazy sportowej to główne tematy poruszane podczas spotkania z Dziekanem Wydziału Kinezjologii Uniwersytetu w Splicie prof. Franem Zuvelą.

Bardzo się cieszymy, że władze zaprzyjaźnionego uniwersytetu, które odpowiadają za sport, postanowiły nas odwiedzić. Dziekan Zuvela ma mnóstwo pomysłów związanych z internacjonalizacją i współpracą wewnątrz sojuszu SEA-EU. Jest szansa na znalezienie punktów wspólnych - zaznaczył Z-ca Dyrektora CWFiS UG Tomasz Aftański, który pełnił rolę gospodarza.

Podczas pobytu na Uniwersytecie Gdańskim Dziekan Zuvela spotkał się z Prorektorem ds. Studenckich i Jakości Kształcenia UG dr. hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. UG oraz Dyrektorem Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

Oprócz wizytacji Kampusu Bałtyckiego oraz obiektów sportowych UG przedstawiciel władz Uniwersytetu w Splicie odwiedził Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej oraz zagłębił się w uliczkach Starego Miasta w Gdańsku.

Jesteśmy bardzo atrakcyjnym miejscem do odwiedzania i mam nadzieję, że będziemy nie tylko ochoczo przyjmować kolejnych gości z zagranicy, ale również takie wizyty wskażą naszym pracownikom kolejne możliwości ich osobistego rozwoju - dodał Tomasz Aftański.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG