Jedź z biologami łowić bursztyny!

Szanowni Państwo,

Wydział Biologii organizuje w najbliższą sobotę wycieczkę na poławianie bursztynów i ma 23 wolne miejsca w autokarze, które z przyjemnością udostępni pracownikom UG. Wycieczka jest bezpłatna.

Zbiórka jest w sobotę, 25.XI. o godzinie 6 rano pod Wydziałem Biologii (główne wejście). Powrót ok. godz. 13.00.

Pogoda na zbieranie bursztynu jest idealna! Po silnych wiatrach, w sobotę wiatr zachodnio-północny, woda zimna gęsta... na pewno coś nam przywieje!

- Wyjazd jest spontaniczny, ponieważ był uzależniony od wiatrów - mówi dr Elżbieta Sontag z Wydziału Biologii. - Jedziemy na Przekop Mierzei Wiślanej, zbieramy bursztyn, może pozbieramy mikroplastik, oczywiście podziwiamy wschód słońca... Możemy zabrać latarki UV, wodery, gumiaki itp. i oczywiście koszyczek piknikowy, by przetrwać zimno...

Osoby chętne na wyjazd z proszone są o zapisywanie się na listę. Są 23 miejsca, decyduje kolejność zgłoszenia:

Zapisz się na poławianie

bursztyny

Bursztyn wyłowiony podczas połowów w maju tego roku.

oprac. MNG