Sięgnij po grudniowy numer „Gazety Uniwersyteckiej”

Okładka grudniowego numeru Gazety Uniwersyteckiej

We wtorek, 22 grudnia 2020 r. ukaże się najnowszy numer „Gazety Uniwersyteckiej” społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego. Pismo dedykowane jest gronu osób związanych z uczelnią, a także wszystkim przyjaciołom Uniwersytetu Gdańskiego.

Na łamach „Gazety Uniwersyteckiej” publikowane są informacje dotyczące życia uczelni, artykuły poruszające tematy z zakresu nauki i szkolnictwa wyższego, a także sportu akademickiego i kultury akademickiej.

W najnowszym grudniowym numerze znajdziemy m.in. wywiad z prof. Piotrem Stepnowskim, rektorem Uniwersytetu Gdańskiego, rozmowy z władzami uczelni - o nowych zadaniach opowiedzą prorektorzy UG, artykuły o osiągnięciach naszych naukowców i innych ciekawych inicjatywach, jak np. o budowie nowej infrastruktury turystycznej w Rezerwacie Beka, realizowanej m.in. przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Ponadto przeczytamy wywiad z Dominikiem Leżańskim, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w kadencji 2019–2020, a także rozmowę z Tomaszem Swebockim, studentem II roku studiów magisterskich na Wydziale Chemii UG oraz członkiem załogi Sary Piaseckiej, która we wrześniu br. zdobyła srebrny medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasie omega.

Coś dla siebie znajdą też fani sportu – w kalejdoskopie sportowym można będzie przeczytać m.in. o sukcesach naszych studentów w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski.

Najnowszy numer gazety trafi na wydziały z początkiem najbliższego tygodnia.

Od nowego, 2021 roku, „Gazeta Uniwersytecka” ukazywać się będzie raz w miesiącu.

Biuro Rzecznika Prasowego