Dr Piotr Zieliński nominowany do konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”

1

Trwa XVI edycja konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”, organizowanego przez Krajową Radę Radców Prawnych. Do konkursu nominowany został Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń UG dr Piotr Zieliński.

„Kryształowe Serce Radcy Prawnego” to prestiżowy konkurs organizowany przez samorząd radcowski i cieszący się powszechnym uznaniem w środowisku prawniczym.

Konkurs został stworzony w celu realizacji idei nagradzania tych radców prawnych i aplikantów radcowskich, których wyjątkowa praca i bezinteresowna pomoc zostały dostrzeżone przez innych. Przyznawane wyróżnienia są najszlachetniejszą formą podziękowania i wyrażenia wdzięczności za pracę pro bono.

Zapraszamy do oddania głosu na dr Piotra Zielińskiego tutaj: https://krysztaloweserce.kirp.pl/glosowanie/

Dr Piotr Zieliński

Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi także własną kancelarię prawną.

Specjalizuje się w prawie medycznym, farmaceutycznym, ochronie praw osób wykonujących zawody medyczne oraz ochronie praw pacjenta. Ponadto w zakresie jego zainteresowań znajduje się prawo biomedyczne, bioetyka oraz szeroko rozumiana organizacja systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Dr Piotr Zieliński jeszcze przed uzyskaniem stopnia naukowego oraz wpisem na listę radców prawnych wykonywał zadania wymagające wiedzy prawnej oraz był zaangażowany w niesienie pomocy dzieciom z rozpoznaniem chorób onkologicznych i hematologicznych. Jako prezes Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego sporządzał i sporządza uchwały, umowy, wypełnia wszelakiego rodzaju dokumenty oraz sporządził nową wersję statutu Fundacji.

Obecnie już jako radca prawny prowadzi kompleksową obsługę prawną, pełni funkcję prezesa Zarządu Fundacji, przy czym świadczy pomoc prawną pro publico bono. W roku 2010 zorganizował pierwszą akcję charytatywną, do której włączyło się wiele gdańskich placówek oświatowych. W latach 2012-2015 prowadził  założoną przez siebie Fundację Piotra Zielińskiego „Walczmy Razem z Chorobą Nowotworową”, dzięki której zakupiono sprzęt medyczny dla Kliniki Pediatrii Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wieloletni członek Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć”, w której również pełnił funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Obecnie kontynuuje działalność pro bono na rzecz Stowarzyszenia „Pomóż Dziecku Wyzdrowieć” pomagając przy interpretowaniu/sporządzaniu dokumentów, a także udzielając porad prawnych oraz konsultacji.

Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy