UG rozpoczęło współpracę z GODN w obszarze kształcenia nauczycieli

Uczestnicy spotkania

Uniwersytet Gdański oraz Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdyni nawiązały współpracę, której celem jest podjęcie szeregu wspólnych przedsięwzięć związanych z kształceniem nauczycieli.

W spotkaniu z dr hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. Uniwersytetu Gdańskiego, prorektorem ds. studenckich i jakości kształcenia, które odbyło się 18 stycznia 2021 r. w Rektoracie UG, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli reprezentowali dyrektor Wojciech Jankowski oraz Mariusz Rozmus, konsultant GODN.

Podczas poniedziałkowego spotkania zaplanowano kolejne, na którym wypracowane zostaną szczegółowe, wspólne przedsięwzięcia. Wśród nich współpraca merytoryczna Uniwersytetu Gdańskiego  przy wydawanym przez GODN Gdyńskim Kwartalniku Oświatowym, konferencje i seminaria poświęcone formom doskonalenia zawodowego nauczycieli, kształceniu przyszłych nauczycieli w ramach praktyk,  oraz wzajemne konsultacje związane z wdrażaniem przepisów dotyczących podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli szkół podstawowych i średnich.

Zespół Prasowy UG