Wykład pt. „Gdańsk i Pomorze w autobiografiach autorów pochodzenia żydowskiego po 45 r.”

Na zdjęciu dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk

Na zdjęciu dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk.

Dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego wygłosi prelekcję na temat Gdańska i Pomorza w autobiografiach autorów pochodzenia żydowskiego po 1945 roku. Spotkanie odbędzie się online, w ramach 17. odsłony cyklu wykładów „Kultura Dawnego Gdańska”.

Dr hab. Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk z Zakład Literatury i Kultury Niemieckiej UG będzie gościem pierwszego w tym roku wykładu w ramach cyklu historycznego „Kultura Dawnego Gdańska”.

Wystąpi z prelekcją na temat prezentowanej po raz pierwszy w Gdańsku najnowszej książki „Żydowskie topografie pogranicza. Gdańsk i Pomorze w autobiografiach autorów pochodzenia żydowskiego po 1945 roku”.

Wykład odbędzie się w środę, 27 stycznia br. i będzie transmitowany online na żywo. Początek zaplanowano na godz. 17. Link do wydarzenia pojawi się na Facebooku Towarzystwa Domu Uphagena oraz na stronie internetowej: www.domuphagena.pl, w środę, 27 stycznia, rano. Udział w wykładzie jest bezpłatny.

Oprac. Zespół Prasowy UG