Karta ECHE dla Uniwersytetu Gdańskiego

Logo

Uniwersytet Gdański znalazł się w gronie uczelni europejskich, którym została przyznana Karta Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE)  na lata 2021-2027. Uprawnia ona do ubiegania się o fundusze na  wszelkie działania oferowane w programie Erasmus+, m.in. wyjazdy  stypendialne studentów, wyjazdy kadry dydaktycznej i administracyjnej, a także możliwość udziału w  wielu projektach edukacyjnych UE.

Zostały ogłoszone wyniki konkursu wniosków o nadanie Karty Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (Erasmus Charter for Higher Education- ECHE- 2021-27). Wniosek Uniwersytetu Gdańskiego  został pozytywnie oceniony.

Uprawnia to do ubiegania się o fundusze na  wszelkie działania, które oferowane są w programie Erasmus+.  Są to między innymi: wyjazdy  stypendialne studentów, wyjazdy kadry dydaktycznej i administracyjnej, a także  możliwość udziału w  wielu projektach edukacyjnych UE.

Przewodnik po nowym programie nie został jeszcze ogłoszony, ale wiadomo, że program zostanie rozszerzony o dodatkowe rodzaje mobilności. Już teraz zachęcamy do śledzenia  najnowszych informacji  i zapraszamy do skorzystania z możliwości jakie daje nowa edycja programu Erasmus+.

Dodano przez: Zespół prasowy UG