Informacje na temat specjalności, dostępnych na danym kierunku, można uzyskać w DZIEKANACIE.
ATUTY KIERUNKU
Studia realizowane w jednym w jednym z najlepszych ośrodków naukowo-dydaktycznych w Polsce (Wydział Historyczny posiada kategorię A).
W trakcie studiów student nabywa usystematyzowaną i przekrojową wiedzę z zakresu dziejów Polski i dziejów powszechnych od starożytności po współczesność.
Poznaje podstawy warsztatu historyka, nabywa umiejętności korzystania ze źródeł historycznych a w ramach prowadzonych seminariów uczy się, jak poprawnie i efektywnie przygotować pracę dyplomową.
Na pierwszym stopniu studiów funkcjonuje jedna specjalność „Współczesne systemy zarządzania dokumentacją”, umożliwiająca nabycie specjalistycznej wiedzy z zakresu archiwistyki.
W programie studiów przewidziane są takie przedmioty specjalistyczne jak m.in. „Zarządzanie dokumentacją we współczesnym biurze”, „Elektroniczne systemy zarządzania w archiwach”, czy „Prawne aspekty zarządzania dokumentacją”.
jeden przedmiot do wyboru spośród: język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski
0,25
historia5)
0,50
historia sztuki5)
0,40
WOS5)
0,40
geografia5)
0,40
filozofia5)
0,40
matematyka5)
0,40
język kaszubski5)
0,40
język łaciński i kultura antyczna5)
0,40
Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym, to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
§ 9 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3), kandydatów z egzaminem z j. obcego na poziomie dwujęzycznym (ust. 4) oraz z nową maturą 2002 (ust. 5).
Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 10 Uchwały Senatu.