Historia - stacjonarne I stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Zdjęcie Historia
Rok akademicki: 2019/2020

Strona WWW Wydziału: http://www.historia.ug.edu.pl/

Studia prowadzi wykwalifikowana kadra, a Wydział Historyczny należy do najlepszych w Polsce (kategoria A). Proponowane są dwie specjalności:

• nauczycielska - dająca możliwość uzyskania kompleksowego przygotowania pedagogicznego zgodnego z aktualnymi standardami kształcenia nauczycieli, powiązanie kształcenia teoretycznego z praktycznym w placówkach oświatowych (tzw. szkoły ćwiczeń), praktyki pedagogiczne na wszystkich szczeblach edukacyjnych, przygotowuje do zawodu nauczyciela z uprawnieniami do pracy w szkole podstawowej;
  • archiwistyczna – przygotowująca do pracy w archiwach zarówno państwowych jak i zakładowych.

Instytucje oświatowe (szkoły podstawowe, placówki oświatowo-wychowawcze, instytucje edukacyjne), archiwa (państwowe, samorządowe, instytucjonalne), jednostki administracji publicznej i pozarządowej, media, instytucje naukowe, organizacje polityczne.

Kryteria kwalifikacyjne 6)

konkurs świadectw dojrzałości 1,2,3,4)

przedmiot

mnożnik przedmiotu

język polski

0,25

jeden przedmiot do wyboru spośród: język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski

0,25

historia5)

0,50

historia sztuki5)

WOS5)

geografia5)

filozofia5)

matematyka 5)

język kaszubski5)

0,40

język łaciński i kultura antyczna5)

0,40

1. Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym, to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
  2. Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
  3. § 5 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3), kandydatów z egzaminem z j. obcego na poziomie dwujęzycznym (ust. 4) oraz z nową maturą 2002 (ust. 5).
  4. Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 6 Uchwały Senatu.
  5. Jeden z ośmiu przedmiotów do wyboru.
  6. Z pominięciem postępowania rekrutacyjnego przyjęci zostaną:
  • dwaj laureaci Olimpiady Mediewistycznej organizowanej przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego,
  • dwaj zwycięzcy Olimpiady Wiedzy o Gdańsku - edycji dla szkół ponadgimnazjalnych,
  • laureaci oraz finaliści Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 106

Rekrutacja dodatkowa

liczba miejsc ogółem: 15

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z możliwością złożenia w dziekanacie rezygnacji przez osoby przyjęte na studia we wcześniejszych terminach, podane powyżej limity mogą ulec zwiększeniu. Zwiększenia limitów będą na bieżąco podawane w niniejszej zakładce i na rankingu w IRK.

Rekrutacja podstawowa

Rekrutacja zakończona

Zakończenie rejestracji:
15 lipca 2019 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
17 lipca 2019 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
25 lipca 2019 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 1 lipca
pon.,wt.,czw.,pt.:10:00-14:00,śr.: 09:00 – 15:00
ul. Wita Stwosza 55, pok. 2.26