fbpx Międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność International Business - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność International Business

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność international business
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Ekonomiczny

Program studiów tej prestiżowej, anglojęzycznej specjalizacji International Business łączy w sobie zagadnienia związane z: handlem międzynarodowym, zasobami ludzkimi, marketingiem, transportem, finansami, globalizacją, relacjami biznesowymi, różnicami kulturowymi w biznesie (co przygotowuje absolwentów do podjęcia pracy w zespołach zróżnicowanych pod względem kulturowym i językowym). Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na innym kierunku możesz rozszerzyć kompetencje z zakresu biznesu międzynarodowego, co umożliwi podjęcie pracy w międzynarodowych korporacjach. Wybierając specjalizację International Business masz możliwość:

• zdobycia umiejętności niezbędnych w pracy zawodowej przy analizie międzynarodowych zjawisk gospodarczych i społecznych, przy uwzględnieniu różnic kulturowych
  • nauki języków obcych, która przełoży się na zdobycie wysokich kompetencji językowych zarówno w mowie, jak i piśmie
  • uczęszczania na zajęcia realizowane we współpracy z praktykami biznesu
  • studiowania w ramach programu ERASMUS+, z którego co roku korzysta blisko 200 studentów naszego wydziału
  • wyjazdu na studia do jednego z wielu krajów świata, np. USA, Chiny, Japonia, Korea, Rosja, Ukraina
  • uzyskania międzynarodowego certyfikatu w laboratorium komputerowym Refinitiv lab (wcześniej Thomson Reuters)
  • działać w organizacjach studenckich, kołach naukowych, AIESEC
  • uczęszczania na zajęcia, które odbywają się w nowoczesnych aulach, salach dydaktycznych i laboratoriach komputerowych;
  • korzystania z baz danych i światowych publikacji, stref studenta, ogólnodostępnych stacji komputerowych, bezpłatnego Wi-Fi
  • nauki przy wykorzystaniu specjalistycznych programów komputerowych wykorzystywanych w różnych branżach, np. laboratorium OSTC – finanse, Statistica oraz SPSS – statystyczna analiza danych
  • bezpłatnego korzystania z programów  Microsoft i IBM, np. Microsoft Office 365 (Word, Excel, Power Point, One Note), Windows 10, Windows 8.1, Project Professional, Access, SQL Server, SharePoint Server, Visual Studio, Visio, IBM SPSS.

Przykładowe stanowiska pracy:

• starszy analityk rynku, analityk biznesowy,
  • specjalista ds. finansowania handlu,
  • specjalista ds. rozwoju rynku,
  • manager ds. sprzedaży, manager ds. importu i eksportu,
  • starszy konsultant, specjalista ds. analizy ryzyka,
  • analityk finansowy,
  • specjalista w obszarze bankowości detalicznej i korporacyjnej,
  • specjalista ds. wyceny,
  • manager ds. marketingu,
  • specjalista ds. logistyki, spedytor międzynarodowy,
  • specjalista ds. sprzedaży,
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami,
  • agent ubezpieczeniowy.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomiemax 100 pkt 1)

1)   Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, specjalność International Business, jako prowadzone w języku angielskim są z tego tytułu odpłatne. Wysokość odpłatności ustala Rektor zarządzeniem.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 30

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
10 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
12 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
20 sierpnia 2020 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 05 sierpnia
pon.-pt.: 10:00-16:00,sob.: 10:00-13:00 (z wyłączeniem 15.08.2020 r.)
Wydział Ekonomiczny
ul. Armii Krajowej 119/121, pok. 1
81-824 Sopot
zobacz na mapie