Dziewczyny na ścisłe! Warsztaty i spotkania online – 22 kwietnia

- Nie ma się co bać i wierzyć w stereotypy, bo dziewczyny dadzą sobie radę na takich kierunkach – mówi Ewa Bojke, studentka studiów II stopnia na kierunku modelowanie matematyczne i analiza danych Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.  Nasz wydział uczestniczy z dwudziestoma wiodącymi polskimi uczelniami w akcji Fundacji edukacyjnej Perspektywy Dziewczyny do ścisłych, która ma zachęcić licealistki i uczennice techników do podjęcia studiów na kierunkach ścisłych.

Wydarzenie odbędzie się już po raz drugi online 22 kwietnia 2021 r. Przewidziano szereg wydarzeń, dzięki którym dziewczyny będą mogły poznać ofertę uczelni, wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach oraz porozmawiać ze starszymi koleżankami studiującymi kierunki ścisłe.

Raporty statystyczne niestety ciągle pokazują, że udział studentek w stosunku do studentów na tego typu kierunkach jest ciągle niezadowalający - Dziewczyny świetnie sobie radzą i dają swoją historią dobry przykład kolejnym kandydatkom – informuje dr Hanna Furmańczyk, z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Na stronie akcji dostępny jest szczegółowy program. Można też dokonywać rejestracji na interesujące spotkania i warsztaty np.  dla chętnych, który chcą wiedzieć więcej czym są kierunki przyszłości i jakie ważne miejsce mogą zająć ich absolwenci w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki.

W ramach akcji Dziewczyny na ścisłe będzie można wziąć udział mentoringu. Podczas tych spotkań online specjaliści spróbują odpowiedzieć na pytanie jak np. Po czym poznać czy dany kierunek jest “PRZYSZŁOŚCIOWY”?

Konsultacje online odbywać się będą 22 kwietnia, w godz. 13.00 - 17.00, w ramach wydarzenia: Kierunki Przyszłości 2021. Należy wybrać Mentorkę/Mentora, uczelnię oraz termin spotkania i zapisać się na sesję: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl/registration

Strona wydarzenia: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl/

Wydarzenia przygotowane przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. https://mfi.ug.edu.pl/media/promowane/102749/zarejestruj_na_wydarzenie

Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG