Film studenta Wydziału Filologicznego Pawła Podolskiego nagrodzony na międzynarodowym Austin Comedy Film Festival

Paweł Podolski, student I roku I stopnia Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Wydziale Filologicznym UG, a zarazem reżyser krótkometrażowej fabuły Czy potwory jedzą kiwi, otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera międzynarodowego na Austin Comedy Film Festival.

Film powstał w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach Programu „30 Minut”. Producentem wykonawczym jest mgr inż. Jakub Maj - jeden z wykładowców Zakładu Filmu i Mediów na Wydziale Filologicznym UG. Koproducentem filmów z Programu „30 Minut” jest TVN.

Czy potwory jedzą kiwi opowiada historię ośmioletniego Tomka, który musi zmierzyć się z ogromnym problemem. W jego szafie zamieszkał potwór - i to nie byle jaki. Groźny, tajemniczy i raczej łakomy. Chłopiec musi pozbyć się niechcianego gościa, zanim ten pożre kogoś z rodziny lub jego samego. W głównej roli zobaczymy niezwykle utalentowanego Gustawa Kramina, w roli jego brata - jednego z najciekawszych aktorów młodego pokolenia - Mateusza Więcławka.

Naszemu studentowi Pawłowi Podolskiemu serdecznie gratulujemy!

dr Anna Malcer, główny specjalista ds. promocji Wydziału Filologicznego