Dziewczyny do ścisłych! - podsumowanie

Udana akcja promocyjna Dziewczyny do ścisłych! Po raz drugi odbyła się w trybie online. UG, a w szczególności Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki uczestniczyło w akcji wraz z dwudziestoma wiodącymi uczelniami z Polski.

Akcje Dziewczyny do ścisłych! oraz Dziewczyny na politechniki! są ogólnopolskimi wydarzeniami organizowanymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Ich celem jest przekonanie licealistek oraz uczennic techników do podjęcia studiów na kierunkach inżynierskich oraz ścisłych. Według statystyk, ilość studentek na kierunkach ścisłych jest niezadowalający, stąd działania, mające na celu przełamywanie stereotypów w myśleniu i pokazanie, że kobiety świetnie radzą sobie na kierunkach zwyczajowo uznanych za męskie.

Odsetek kobiet wśród kształcących się w nowych technologiach na politechnikach to zaledwie 17 proc. Dodajmy, że 57 proc. ogólnej liczby studentów w Polsce to kobiety, a na kierunkach informatycznych zaledwie 15 proc.- czytamy w raporcie Kobiety na politechnikach 2020, przygotowanym przez fundację edukacyjną Perspektywy

- Dziewczyny świetnie sobie radzą i dają swoją historią dobry przykład kolejnym kandydatkom – mówi dr Hanna Furmańczyk z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

W kolejnej odsłonie online akcji  Dziewczyny do ścisłych! była możliwość zapoznania się z ofertą uczelni,  uczestnictwa w warsztatach, interesujących wykładach oraz rozmów z koleżankami studiującymi na kierunkach ścisłych. Warto dodać, że do dyspozycji kandydatów było stoisku on-line uczelni Klinika kariery, w które było zaangażowane bezpośrednio Biuro Rekrutacji i Biuro Karier UG. - Kandydatki i kandydaci mieli możliwość zasięgnąć informacje z pierwszej ręki – podkreśla dr Hanna Furmańczyk.

Z interesujących wydarzeń, warto podkreślić także wykład online dra hab. Marcina Pawłowskiego, z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG na temat Kryptografii kwantowej czyli bezpieczeństwa informacji w XXI wieku.

Na akcję został przygotowany specjalny film promujący:

https://youtu.be/aiYPVMARQJo

albo

https://www.youtube.com/embed/aiYPVMARQJo

 

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy UG