Wirtualny Dzień Otwarty Wydziału Ekonomicznego

Plakat wydarzenia

Planujesz studia magisterskie na Wydziale Ekonomicznym, ale wciąż zastanawiasz się, jaki kierunek i specjalizację wybrać? Chcesz poznać wydział, jego ofertę? Wszystkich kandydatów na studia magisterskie zapraszamy do uczestnictwa w wirtualnych dniach otwartych WE, zaplanowanych na 25 maja br.

Spotkanie live na temat studiów II stopnia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się we wtorek, 25 maja, w godz. od 16.00 do 18.30.

Transmisja na Youtube

Transmisja na Facebooku

- Pierwsze wirtualne Dni Otwarte przeprowadziliśmy w czerwcu 2020 r., dużym nakładem pracy, ponieważ uczyliśmy się wówczas wielu nowych technologii. To wtedy powstała pierwsza wirtualna wycieczka po wydziale, którą nagrali nasi studenci. A dzięki współpracy kadry i studentów powstały świetne wydarzenia. W tym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się z kandydatami w kwietniu i prócz wirtualnej wycieczki wdrożyliśmy w swoich programach takie elementy, jak mini-wykłady. Tego typu spotkania prowadzone są podczas spotkań z kandydatami w tak renomowanym ośrodku akademickim, jak Oxford, w formie tzw. mini-teasers – mówi dr Magdalena Markiewicz, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Wydziału Ekonomicznego UG.- Widzimy, że ten styl podoba się i zaczął być popularyzowany, co bardzo nas cieszy, w nauce i dydaktyce lubimy odkrywać nowe ścieżki.

Spotkanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza odbędzie się w godz. od 16:00 do 17:45, druga, złożona z mini wykładów, zaplanowana jest w godz. 17:45 - 18:30.

W trakcie pierwszego spotykania dowiesz się między innymi:

• Co nasi studenci mówią o kierunkach i specjalnościach na WE?
  • Czego się nauczysz w trakcie studiów oraz jaką ścieżkę kariery zawodowej będziesz mógł wybrać?
  • Jak studia na naszym wydziale wspominają absolwenci?
  • Wolisz studiować w języku angielskim w Trójmieście? Super! Musisz poznać naszą specjalność International Business, na której spotkasz studentów z całego świata!
  • O możliwości studiowania za granicą, np. w ramach programu ERASMUS+
  • Jak dostać się na ekonomię, a jak na MSG? Czyli to, co najważniejsze! Wszystko, co musisz wiedzieć o procesie rekrutacji!
  • Jakie metody dydaktyczne wykorzystujemy? Przyjdź na WE DO2021!

Mini-wykłady, których będzie okazja wysłuchać podczas drugiej części spotkania online:

• Specyfika przedsiębiorstw typu BORN GLOBALS i czynniki determinujące dynamiczne
    umiędzynarodowienie” - dr Aleksandra Borowicz
  • „Od sieciówki do lodówki, czyli o uniwersalności zastosowań logistyki” - dr Leszek Reszka
  • „Kooperacja czy rywalizacja – teoria gier w ekonomii” - dr hab. Anna Blajer-Gołębiewska

Masz pytania? Możesz je zadać podczas sesji Q&A live lub przesłać wcześniej wykorzystując Formularz do zadawania pytań

Zapraszamy też na Wirtualną wycieczkę po Wydziale Ekonomicznym UG

Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem na studiach I stopnia, czyli licencjackich, zajrzyj na spotkanie, które odbyło się 26 kwietnia 2021 r.

Więcej informacji:

Terminy rekrutacji

Kontakt z Wydziałową Komisją Rekrutacyjną

Informator dla kandydatów na studia

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG