Dzieci też mogą zostać studentami! Zapraszamy na Uniwersytet Dzieci.

Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Gdański realizuje idee uczenia się przez całe życie. Jesteśmy patronem Uniwersytetu Dzieci - miejsca, w którym od najmłodszych lat zaspokajana jest ciekawość i rozwijana fascynacja światem nauki. 

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat na studia zdalne – Uniwersytet Dzieci w Domu. To innowacyjny program studiowania w bezpiecznych, domowych warunkach, w każdym zakątku Polski.

Młodsi Studenci (6-11 lat) otrzymują 3 pudełka edukacyjne: NOS, KURA, MAGNES pełne doświadczeń i eksperymentów. Każde z nich składa się z 5 warsztatów, które łączą nauki ścisłe, przyrodnicze i sztukę. Metodyka zajęć oparta jest na sprawdzonej Metodzie Pytań i Doświadczeń. Dzieci mogą realizować zajęcia samodzielnie, przy pomocy filmów i instrukcji głosowych oraz podczas spotkań online z naukowcami – autorami warsztatów.

Więcej informacji

Studia dla młodzieży (12-16 lat) inspirowane są prawdziwymi seminariami na studiach wyższych. Nastolatek wybiera dwie specjalizacje, które zgłębia pod okiem mentorów. Uczestniczy także w wykładach online z różnorodnych dziedzin, które mają go zachęcić do poszukiwań własnych pasji. W roku akademickim 2021/22 studenci mogą wybrać m.in. takie specjalizacje: Genetyka, Kryminalistyka, Marketing i PR, Dietetyka czy Produkcja muzyczna.

Więcej informacji

 

Chcesz przekonać się, jak wyglądają studia na Uniwersytecie Dzieci?

Trwają wykłady otwarte z naukowcami. To okazja do zadania pytań ekspertom z takich dziedzin, jak: astronomia, neuronauka, przyroda, astrobiologia czy media. Szczegóły i linki do zapisów znajdziesz na stronie.

Spotkania, które już się odbyły, możesz obejrzeć na Facebooku Uniwersytet Dzieci.

Zachęcamy do studiowania na Uniwersytecie Dzieci! Oddanie sterów wrodzonej ciekawości w procesie uczenia to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy i korzystanie z niej.

Zespół Prasowy UG