Drugie miejsce studentek z Wydziału Zarządzania w finale konkursu Ethics Challenge

Ethics Challenge to organizowany co roku ogólnopolski konkurs, którego celem jest popularyzacja etyki oraz standardów etycznych wśród studentów. Zdaniem tegorocznych laureatek konkurs ten jest jednym z najciekawszych wyzwań.

Drużyna Studentek z Wydziału Zarządzania UG w składzie Patrycja Bulczak, Adriana Marciniszyn oraz Agata Tomczuk pod opieką dr Anny Golec, reprezentowała Uniwersytet Gdański w ścisłym finale konkursu Ethics Challenge organizowanego przez CFA Society Poland zajmując w nim 2 miejsce.

Ethics Challenge to organizowany co roku ogólnopolski konkurs, którego celem jest popularyzacja etyki oraz standardów etycznych wśród studentów. W ramach rywalizacji kilkuosobowe zespoły z różnych uczelni pod opieką pracownika naukowego analizują studium przypadku opracowane przez organizatorów. Zadaniem zespołu jest zidentyfikowanie nieprawidłowości oraz zaproponowanie rozwiązań, które pozwolą uniknąć nadużyć i nieetycznych zachowań w przyszłości.

Zdaniem tegorocznych laureatek konkurs ten jest jednym z najciekawszych wyzwań. Jego wielowymiarowość, potrzeba krytycznego myślenia oraz potrzeba stawiania się w niekomfortowych sytuacjach jest rozwijająca młodych ludzi, ale też dla przyszłych uczestników rynków finansowych.

- Większość studentów marzy o wygranych w konkursach analitycznych, dotyczących oceniania sytuacji finansowych przedsiębiorstw czy konkursach dotyczących ogromnych rynków międzynarodowych. Zapominają jednak, że podstawą dobrego funkcjonowania ekonomii i finansów jest etyka. Inwestorzy czy opinia publiczna raczej nie zaufają uczciwości rynków finansowych, jeśli nie będzie powszechnego przekonania, że osoby z branży inwestycyjnej zachowują się etycznie – podkreślają uczestniczki.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG