Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG pomaga w czasie sesji!

Sesja to czas wyzwań, a po roku zajęć online, może wiązać się z jeszcze większym stresem
i napięciem. Dla każdego może to być zupełnie inne doświadczenie, ale zawsze angażuje szereg emocji. Wsparciem psychologicznym służy studentom Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

 

zdjęcie poglądowe - sesja

- Niektórzy przeżywają egzaminowanie silniej, inni mniej, ale niewątpliwie jest to czas, który wymaga od wszystkich wytrzymałości i radzenia sobie z trudnymi emocjami – mówi Julia Godzwon, studentka IV roku psychologii UG. - Mając porównanie sesji tradycyjnej oraz sesji zdalnej można zauważyć, że obie formy mają zarówno zalety, jak i wady. Egzaminowanie online daje z pewnością komfort przebywania w „bezpiecznym" miejscu, we własnym pokoju, w którym się uczyło, co być może sprzyja przypominaniu sobie nauczonych informacji, i w wygodnych domowych ubraniach. Inną zaletą zdalnej sesji jest uczestniczenie w niej z dowolnego miejsca, w jakim się znajduje, pod warunkiem, że ma się dostęp do Internetu. Nieoczekiwane wyjazdy, choroba czy sytuacje życiowe są więc znacznie mniejszą przeszkodą, niż były do czasów pandemii, aby wziąć udział w egzaminie w planowanym czasie. Stresująca jest natomiast perspektywa możliwego wystąpienia problemów technicznych. Niektórzy studenci przyznają, że w zdalnej sesji bardziej niż weryfikacji wiedzy obawiają się, że stracą połączenie z Internetem lub że zawiesi im się urządzenie, co uniemożliwiłoby zdanie egzaminu mimo dobrego przygotowania. Wielu osobom brakuje też z pewnością przeżywania sesji ze znajomymi z roku - wspólnego oczekiwania w eleganckim stroju przed drzwiami auli, świętowania po pomyślnym skończeniu kolejnego etapu studiów oraz wspierania się w niepowodzeniach i przygotowywaniu do poprawek – dodaje Julia.

 

Z pomocą w tym niełatwym czasie przychodzi Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG. To miejsce, w którym znajdziesz nie tylko pomoc psychologów – specjalistów, ale także materiały, które pomogą Ci zmierzyć się z naukowym maratonem.

 

Na stronie: https://centrumwsparcia.ug.edu.pl/aktualnosci/ zamieściliśmy specjalny Niezbędnik: Sesja lato 2021. Całość jest efektem warsztatów dla Studentek i Studentów pt. Zwiększenie efektywności uczenia się w oparciu o badania neuropsychologiczne prowadzonych przez neuropsycholog Ilonę Bidzan-Blumę. Dowiesz się tu m.in. jak poprawić koncentrację, lepiej zapamiętywać treści, których się uczysz oraz ciekawostki związane z naszym mózgiem.

 

Zachęcamy też do odwiedzenia internetowej Biblioteczki, gdzie między innymi przeczytasz recenzje aplikacji, które mają pomóc nam w relaksacji i medytacji, a także znajdziesz informacje o tym, jak radzić sobie z nadmiernym myśleniem i jak zdobyć hormony szczęścia!

 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia psychologa i po prostu chcesz porozmawiać, zapraszamy na bezpłatne konsultacje ze specjalistami. Informacje dotyczące zapisów znajdziesz tu: https://centrumwsparcia.ug.edu.pl/zasady/ 

 

Istnieje również możliwość spotkania w ramach tzw. dyżurów Walk-in poprzez Skype, które nie wymagają wcześniejszych zapisów.

 

W czerwcu dyżury Walk-In odbywają się:

 

17.06. (czwartek) w godz. 8:30-10:30 (psycholog Paulina Anikiej-Wiczenbach)

23.06. (środa) w godz. 19:00-21:00 (psycholog Agata Rudnik)

Login na Skype: Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

 

 

Powodzenia! Trzymamy kciuki najmocniej!

Zespół Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

Zespół Prasowy UG