Trwa rekrutacja studentów do programu "Mistrzowie Dydaktyki"

Plakat wydarzenia

Jeśli studiujesz na I roku studiów licencjackich lub I, II lub III roku jednolitych studiów magisterskich, chcesz rozwijać swoje zainteresowania naukowe pod okiem indywidualnego wsparcia doświadczonego tutora, weź udział w projekcie „Mistrzowie dydaktyki – wdrożenie modelu tutoringu do praktyki uczelnianej”. Rekrutacja trwa do 2 lipca.

Tutoring akademicki pomaga w rozwijaniu określonego obszaru wiedzy, umiejętności samodzielnego jej zdobywania, uczy sztuki wykorzystywania własnych talentów oraz wzmacnia zainteresowania studenta. Proces współpracy nakierowany jest na rozwój podopiecznego w zakresie umiejętności akademickich tj. pisanie tekstów, prezentacja wiedzy, dyskusja.

Projekt "Mistrzowie Dydaktyki" jest przeznaczony dla studentów i studentek, którzy wykazują się ponadprzeciętnymi osiągnięciami i chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe. O zakwalifikowaniu się do niego zadecydują następujące kryteria:

• średnia ocen uzyskana semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021, liczona według zasad obowiązujących przy ubieganiu się o stypendium Rektora (jeśli nie została ona Państwu wcześniej wyliczona, należy zgłosić się z prośbą o to do Dziekanatu);
  • udział w pracach kół naukowych i innych podobnych organizacji oraz inne osiągnięcia o charakterze naukowym.

Przystąpienie do programu daje możliwość (przez trzy kolejne semestry studiów) otrzymania  indywidualnego wsparcie doświadczonych tutorów, po 15 godzin w semestrze. Studenci sami, już na etapie rekrutacji i po zapoznaniu się z profilami tutorów Uniwersytetu Gdańskiego, będą mogli wskazać tego, z którym chcieliby podjąć współpracę.

Lista z profilami Tutorów, którzy biorą udział w  projekcie

Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie

Jeśli myślicie o poszerzaniu swoich horyzontów (nie tylko badawczych) i lepszym wykorzystaniu czasu studiów, ten projekt jest dla Was.

Zgłoś swój udział w projekcie przez  formularz. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 lipca 2021 r.

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG