Sport i kultura fizyczna w ramach SEA-EU

ekran

Z inicjatywy Uniwersytetu w Kadyksie po raz pierwszy w historii odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych za obszar sportu oraz szeroko pojętej kultury fizycznej w ramach Europejskich Uniwersytetów Morza - SEA-EU. Uniwersytet Gdański reprezentował mgr Tomasz Aftański – Z-ca Dyrektora ds. sportowych Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

Wydarzenie odbyło się pod koniec czerwca w formule online.

- To bardzo dobra okazja do poznania swoich odpowiedników z zaprzyjaźnionych uczelni. Pomimo, że było to dopiero pierwsze spotkanie, udało się poruszyć kilka niezwykle istotnych kwestii, natomiast najważniejsze okazało się dostosowanie wiadomości do miejscowej specyfiki oraz warunków jakie się posiada – zauważa Tomasz Aftański. – Poza klasyczną prezentacją uczelni oraz naszej sportowej aktywności, uwadze innych uczestników nie uszła świetna pozycja UG w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski czy też nasze działania ukierunkowane nie tylko na dydaktykę, ale również na aktywizację różnych grup studentów – dodał nasz przedstawiciel.

- Na pewno wiele możemy się wspólnie od siebie nauczyć, a takie spotkania ubarwiają codzienną pracę. Obserwując zdalnie warunki jakie posiadają inne uczelnie zrzeszone w ramach Europejskich Uniwersytetów Morza Sea-Eu, widzimy realną potrzebę mobilizacji w tym aspekcie. Na pewno nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o potencjał ludzki -  zaangażowaniem studentów i pracowników na pewno imponujemy z daleka – dodaje Aftański.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na wrzesień. – Chcemy jako zespół utrzymać rytm. Wszyscy dostali zadania domowe i liczę, że niedługo wspólne projekty z naszymi europejskimi partnerami wejdą w życie – puentuje Tomasz Aftański.

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG