Uroczystość wręczenia Medali 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego na WPiA

Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski odznaczył Medalami 50-lecia UG szczególnie zasłużonych dla rozwoju Uczelni pracowników Wydziału Prawa i Administracji UG, a także interesariuszy zewnętrznych – sprawdzonych przyjaciół wydziału.

Uroczystość wręczenia Medali 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się 6 lipca 2021 r. na Auli Wydziału Prawa i Administracji UG, z zachowaniem reguł reżimu sanitarnego. Odznaczenia oraz kwiaty wręczył Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski wraz z Dziekanem WPiA, dr. hab. Wojciechem Zalewskim, prof. UG.

W mowach okolicznościowych, Rektor i Dziekan podkreślili zasługi laureatek i laureatów medalu w budowie i rozwoju Wydziału Prawa i Administracji. Najnowsze sukcesy rankingowe wydziału, a także całego Uniwersytetu Gdańskiego są efektem pracy kilku pokoleń byłych i obecnych pracowników naukowych i pracowników administracji, a także stałego wsparcia, jakie otrzymuje wydział ze strony przyjaciół – przedstawicieli środowisk i zawodów związanych z prowadzonymi kierunkami.

W gronie odznaczonych Medalem 50-lecia byłych i obecnych pracowników Wydziału Prawa i Administracji znaleźli się:

prof. dr hab. Zdzisław Brodecki

prof. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean

prof. dr hab. Andrzej Drwiłło

prof. dr hab. Jolanta Gliniecka

prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca

prof. dr hab. Urszula Jackowiak

prof. dr hab. Tadeusz Maciejewski

prof. dr hab. Andrzej Powałowski

prof. dr hab. Andrzej Sylwestrzak

prof. dr hab. Andrzej Szmyt

prof. dr hab. Jerzy Zajadło