Wakacyjne propozycje od Biblioteki UG

Wakacje i czas urlopu to idealny czas by nadrobić zaległości w czytaniu książek. Biblioteka UG przygotowała dla czytelników dwie wakacyjne propozycje „Wypożycz audiobooka na wakacje” oraz „Zabierz czytnik na wakacje”.

Wakacje oznaczają zwykle więcej wolnego czasu, który można przeznaczyć na czytanie bądź słuchanie książek. Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego przygotowała dla swoich czytelników wakacyjną akcję Wypożycz audiobooka na wakacje. Jest w czym wybierać -  w zbiorach Biblioteki znajduje się blisko 2000 audiobooków, a wśród nich literatura piękna dla dzieci i dorosłych, biografie, reportaże i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

plakat wydarzenia

- Druga akcja to „Zabierz czytnik na wakacje”. W Bibliotece UG dostępne są dwa rodzaje czytników Kindle oraz inkBOOKI Calypso, z których kilkadziesiąt wciąż oczekuje na czytelników. Zarówno czytniki jak i audiobooki można wypożyczyć na cały okres przerwy wakacyjnej, czyli do 30 września – mówi  Jolanta Wittstock, Kierownik Oddziału Informacji i Promocji Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

plakat

Biblioteka Główna będzie czynna przez całe wakacje. Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia poszczególnych oddziałów znajdują się na stronie: https://www.bg.ug.edu.pl/informator/godziny-otwarcia

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG