Wyższa pozycja UG w najnowszej edycji Rankingu Webometrics

Uniwersytet Gdański znalazł się na 15 miejscu wśród polskich uczelni oraz na 1050 miejscu na świecie.  To kolejny skok w górę gdańskiej uczelni w klasyfikacji Ranking Web of Universities.

ranking_WEB

Opublikowane zostały wyniki najnowszej edycji rankingu Webometrics (Ranking Web of Universities). - Jest to największy międzynarodowy ranking uczelni tworzony na podstawie wskaźników bibliometrycznych i webometrycznych – wyjaśnia Katarzyna Gregorowicz-Bielawska, Pełnomocnik Rektora ds. Rankingów. - Jego celem jest promowanie i zwiększanie obecności oraz rozpoznawalności instytucji akademickich i badawczych w Internecie oraz popularyzacja otwartego dostępu do publikacji wyników naukowych - dodaje.

Ranking powstał w 2004 i jest uaktualniany dwa razy w roku: w styczniu i w lipcu. Operatorem danych i twórcą zestawienia jest  Cybermetrics Lab, grupa badawcza hiszpańskiej Najwyższej Rady Badań Naukowych z siedzibą w Madrycie.

W ostatniej edycji zestawienia opublikowano wskaźniki webometryczne dla ponad 31 tys. instytucji szkolnictwa wyższego i nauki z około 200 krajów całego świata, w tym dla 379 polskich uczelni.

Uniwersytet Gdański został sklasyfikowany na 1050 miejscu na świecie i na 15 miejscu wśród uczelni w kraju. Cieszy ciągła poprawa pozycji naszego Uniwersytetu w tym zestawieniu – od dwóch lat przeskoczyliśmy 136 miejsc w górę, poprawiając swą klasyfikację w każdej kolejnej edycji rankingu o kilkadziesiąt miejsc!

Pełne wyniki na stronie: https://www.webometrics.info/en/world

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy