Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na UG

Na większości wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego trwa rekrutacja na studia podyplomowe. W najbliższym roku akademickim nie zabraknie nowości, takich jak Psychologia edukacji czy Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa.

Większość kierunków studiów podyplomowych prowadzi wrześniową rekrutację. Pełna oferta studiów podyplomowych prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim oraz terminy rekrutacji znajdują się na stronie internetowej. Studia, które prowadzą aktualnie rekrutację są oznaczone pomarańczową chmurką z napisem Rekrutacja.

W roku akademickim 2021/2022 nie zabraknie nowości w ofercie studiów podyplomowych:

- Studia Podyplomowe z logistyki dla nauczycieli (Wydział Ekonomiczny) – studia nadające kwalifikacje do nauczania logistyki w szkołach średnich,

- Studia Podyplomowe Lokalne struktury władzy (Wydział Nauk Społecznych) - kształtowanie elit samorządowych,

- Studia Podyplomowe Psychologia edukacji (Wydział Nauk Społecznych),

- Międzywydziałowe Studia Podyplomowe Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa (Centrum Zrównoważonego Rozwoju, Wydział Nauk Społecznych oraz Wydział Prawa i Administracji),

- Studia Podyplomowe Zarządzanie oświatą z prawem oświatowym (Wydział Prawa i Administracji).

- Na studia podyplomowe może kandydować osoba, która posiada kwalifikację pełną co najmniej na poziomie 6. uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki, czyli ukończyła co najmniej studia pierwszego stopnia. Jednak w zależności od studiów i kwalifikacji, które się na nich uzyskuje, mogą być wskazane dodatkowe warunki, np. posiadanie kwalifikacji pełnej na 7. poziomie (ukończenie studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) albo posiadanie już szczególnych uprawnień, np. pedagogicznych (np. w przypadku studiów podyplomowych, po których ukończeniu uzyskuje się kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu w szkole), czy doświadczenia zawodowego na stanowisku kierowniczym (Studia EMBA) – tłumaczy Małgorzata Kamińska z Biura Kształcenia UG. - Sylwetka kandydata i to, jakie wykształcenie powinien posiadać kandydat, jest wskazane na stronie internetowej konkretnych studiów podyplomowych w zakładce „Rekrutacja”. Tam również można uzyskać informację, jakie dokumenty i w jakich terminach należy złożyć oraz miejsce, gdzie należy je składać (zazwyczaj są to sekretariaty poszczególnych studiów podyplomowych).

W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się:

 • Studia Podyplomowe Zamówienia publiczne (Wydział Ekonomiczny),
 • Studia Podyplomowe Neurologopedyczne (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Logopedyczne (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Italianistyczne (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Skandynawistyczne (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Translatoryka (Wydział Filologiczny),
 • Studia Podyplomowe Psychotraumatologia (Wydział Nauk Społecznych),
 • Studia Podyplomowe Podatki i prawo podatkowe (Wydział Prawa i Administracji),
 • Studia Podyplomowe Prawo medyczne (Wydział Prawa i Administracji),
 • Studia Podyplomowe Rachunkowości ACCA (Wydział Zarządzania),
 • Studia Podyplomowe Rachunkowości i Podatków (Wydział Zarządzania),
 • Studia Podyplomowe Wycena nieruchomości (Wydział Zarządzania),
 • Studia Podyplomowe Zarządzanie nieruchomościami i projektami deweloperskimi (Wydział Zarządzania).

- Należy jednak pamiętać, że niektóre studia podyplomowe rozpoczną rekrutację we wrześniu, a więc popularność danych studiów podyplomowych może ulec zmianie – dodaje Małgorzata Kamińska.

Szczegółowe informacje i pełna oferta studiów podyplomowych prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim znajduje się na stronie internetowej.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG