Powitanie zagranicznych studentów z wymiany Erasmus

Powitaliśmy zagranicznych studentów z wymiany Erasmus Wraz z rozpoczęciem letniego semestru studiów na Uniwersytecie Gdańskim powitaliśmy grupę studentów, którzy biorą udział w wymianie akademickiej Erasmus + i zdecydowali się pogłębiać swoją wiedzę na wybranych przez siebie kierunkach studiów, w ramach oferty akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Ciekawość Polski oraz chęć bliższego poznania naszego regionu, przywiodła do Gdańska studentów z krajów takich jak Chorwacja, Cypr, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Turcja.

W ramach powitania odbyło się spotkanie organizacyjne w Rektoracie Uniwersytetu Gdańskiego, podczas którego zostały przedstawione praktyczne informacje dotyczące studiowania na naszej uczelni, poruszone zostały również podstawowe kwestie dotyczące życia w Polsce. Ponadto dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka zaprezentowała interesujący wykład z zakresu komunikacji międzykulturowej. Wieczorem studenci wzięli udział w spotkaniu powitalno-integracyjnym. Była to okazja do zawarcia nowych znajomości i świetnej zabawy, z nawiązaniem do tradycji trwającego właśnie karnawału. Kolejne dwa dni upłynęły wszystkim na zwiedzaniu Gdańska, poznawaniu kultury oraz historii miasta. W tracie wycieczki objazdowej, wspieranej przez profesjonalnego przewodnika miejskiego, studenci mieli okazję poznać zarówno historyczną, jak i współczesną stronę miasta Gdańska.

Życzymy naszym zagranicznym studentom, żeby ten wspólnie spędzony czas stał się preludium do wspaniałej przygody, jaką jest życie w Trójmieście i studia na Uniwersytecie Gdańskim.

BP